VU Gyvybės mokslų centre (GMC) atidarytas Didaktikos centras BioEduLab, kuriame mokytojai turės galimybę gilinti teorines žinias ir tobulinti praktinio darbo įgūdžius.

VU GMC Didaktikos centro BioEduLab atidaryme dalyvavęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras pasveikino mokslo ir švietimo bendruomenes su svarbia Lietuvai iniciatyva.
„Mokslas prasideda nuo mokyklos ir nuo mokytojo. Tam, kad Gyvybės mokslų centras turėtų dar ne vieną dešimtį mokslininkų kartų, labai svarbu investuoti į mokytojus ir jų aistrą biologijai. To siekti turėtų kiekvienas universitetas“, – sakė viceministras.

0503 gmc 32  0503 gmc 16  0503 gmc 23

BioEduLab misija – stiprinti biologijos ir kitų gyvybės mokslų sričių didaktines kompetencijas, organizuojant edukacines veiklas bei skatinant mokytojų, pedagoginių studijų studentų, mokinių ir GMC bendruomenės narių bendradarbiavimą.

VU GMC direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Ingrida Prigodina Lukošienė pasidžiaugė didaktikos centro atidarymu ir pastebėjo, kad tai labai svarbi sąsaja tarp universiteto ir mokyklos, studijų ir mokyklinio ugdymo.
„Prisijungimas prie STEAM veiklų Gyvybės mokslų centrui yra ir visuomet bus labai svarbus strateginis tikslas. Tuo būdu prisidedame prie itin reikšmingos strategijos vystyti dvidešimt pirmo amžiaus pedagogiką, kuri būtina tiek mūsų universitetui, tiek ir Lietuvos valstybei“, –pabrėžė dr. Ingrida Prigodina Lukošienė.

Siekdami gerinti biologijos mokytojų dalykines žinias ir plėtoti Vilniaus universiteto bendradarbiavimą su Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigomis, GMC dėstytojai parengė beveik 42 akademinių valandų programą „Biologai – Vilniaus biologijos mokytojams“.

Didaktikos centro vadovė dr. Indrė Lapeikaitė kartu su visa komanda dr. Jurga Turčinavičiene, dr. Jonita Stankevičiūte, dr. Pauliumi Luku Tamošiūnu bei doktorante Anita Elizabeth Clarke vertina GMC bendruomenės įsitraukimą į BioEduLab veiklą bei pastebi, kad mokslininkų indėlis gerinant ir ugdant pedagogines kompetencijas yra reikšmingas žingsnis tobulinant Lietuvos švietimo sistemą.
„Gyvenime nuveikti ką nors svaraus ir svarbaus, reikia laiko bei kryptingo žmonių darbo. Nepaprastai džiaugiuosi šia akimirka ir dėkoju visai komandai, kuri padėjo kūnu paversti šio centro viziją, nugulusią popieriuje dar 2018 metais“, – nueitą ilgą kelią prisiminė dr. I. Lapeikaitė.
Visi BioEduLab užsiėmimai parengti atsižvelgiant į atnaujintą biologijos bendrojo ugdymo programą. Dalyvaudami VU GMC Didaktikos centre organizuojamose veiklose, mokytojai turi puikią galimybę gilinti teorines žinias ir tobulinti praktinio darbo įgūdžius.

Daugiau apie BioEduLab kviečiame skaityti čia: https://www.gmc.vu.lt/bioedulab/apie

STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) ugdymas –kompleksiškas ir visuminis tikrovės reiškinių pažinimas taikant kūrybišką prieigą ir organizuojant integruotą gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ugdymą.

0503 gmc 49  0503 gmc 57  0503 gmc 52